Katarína Adamusová

Kniha Osobnostná zrelosť

Ak máme problémy v akejkoľvek oblasti života, znamená to, že niečo v našom vnútri nie je nastavené správne, hoci sme o správnosti svojho zmýšľania a konania presvedčení. Inými slovami, keby sme konali v súlade so sebou samým aj s okolím, nemali by sme v živote problémy. Práve preto je dôležité naučiť sa pracovať s vlastnou psychikou, aby sme vedeli byť sami sebe tým najlepším terapeutom.

Kniha Osobnostná zrelosť je detailným návodom, ako vnímať svoje vnútro a život v jeho hlbších súvislostiach. Podrobne v nej vysvetľujem, ako rozumieť tomu, čo sa nám v živote deje a hlavne, akým spôsobom tieto odkazy spracovávať.

Poznanie obsiahnuté v knihe je pre vás dôležité:

  • Ak sa chcete naučiť pracovať s vlastnou psychikou a rozumieť svojim vnútorným nastaveniam. Naša psychika s nami síce komunikuje nepriamo, ale zároveň je jej komunikácia veľmi jasná a čitateľná, ak si jej princípy osvojíme.
  • Ak po niečom túžite, no zároveň v danej oblasti narážate neustále na problémy a nemožnosť naplnenia. Napríklad túžite po harmonickom partnerskom vzťahu, no akýkoľvek vzťah nadviažete, je plný problémov a trápenia. Všetky okolnosti v našom živote sú odrazom nášho vnútorného nastavenia a tak si z diania okolo nás, môžeme spätne odvodiť, čo v našom vnútri nie je nastavené správne a čo máme zmeniť. Jediné, čo k tomu potrebujeme, je naučiť sa, akým spôsobom s nami psychika a život komunikujú.
  • Kniha bude pre vás doslova darom, ak sa vám v živote opakuje neustále ten istý typ situácií alebo stretávate neustále ten istý typ ľudí, ktorí vás zraňujú. Na pozadí týchto udalostí je ukrytá vaša nezrelá téma, ktorú je potrebné pochopiť a spracovať, ak chcete zažívať iné situácie a priťahovať si iný typ ľudí.
  • Zároveň bude pre vás kniha prínosom, ak si chcete vybudovať zdravé sebavedomie založené na poznaní samého seba a úcte k sebe samému. Budovaniu zrelej osobnosti je venovaná celá jedna časť knihy.
  • A to najdôležitejšie, čo sa vďaka knihe naučíte, je porozumenie hlbším odkazom vašich emócií. Emócie sú niť nášho života, upozorňujú nás na to, čo je pre nás vhodné, aj na to, čo nám nevyhovuje. Vďaka pocitom sme v spojení s našou jedinečnosťou a individualitou, preto je vedomá práca s vlastnými emóciami najkratšou cestou k harmonickému životu a osobnostnému rastu.

 

Kniha je určená úplne všetkým ľuďom, ale hlavne tým, ktorí chcú svojmu životu rozumieť a chcú ho žiť čo najviac vedome. Po prečítaní knihy začnete vidieť súvislosti tam, kde boli dovtedy iba problémy alebo náhody.

Počet strán: 180
Rok vydania: 2020

Kniha Vzťahová zrelosť

 

Kniha momentálne nie je v predaji. 

Svoje vzťahové poznanie budem do budúcna odovzdávať prostredníctvom online kurzov.