Katarína Adamusová

Recenzie kníh

Petra Z.

Keby som mala jedným slovom opísať knižky Vzťahová zrelosť a Osobnostná zrelosť od pani terapeutky Katarínky, napíšem : P O K L A D. Podľa môjho názoru by sa mali tieto knižky používať ako učebnice na školách – doslova…Krásne do podrobna vysvetlené a opísané ako fungujú vzťahy, ľudská psychika a súvislosti, prečo sa nám v živote dejú veci, ktoré sa nám dejú, prečo stretávme ľudí, ktorých stretávme a čo sa máme od nich – vďka nim naučiť. Prečítla som množstvo poučných a hodnotných kníh ohľadom sebapoznávnia – práce na sebe. V poslednej dobe už som mala pocit, že som knihami tohoto typu už totálne presýtená…no tieto knihy sú pre mňa výnimočné…INÉ…Sú pre mňa DAROM – pri ích čítaní som mala pocit, že autorka kníh pani Katarínka je mojou blízkou priateľkou, ktorá mi vždy za každých okolností v hociakej situácii poradí, pomôže, pochopí. Knihami mi pomôhla zorientovať sa a nájsť odpovede na všetky moje otázky – rozpustiť pochybnosti. Pri čítaní knihy Vzťhová zrelosť som videla všetky svoje vzťhy – partnerské, rodinné, kamarádske i tie pracovné. Pekne som si všetko pospájala, dala do súvislostí a zrazu mi boli jasné veci, pri ktorých som nevedela kudy kam…Knihy mi otvorili oči. Dokážem teraz vidieť nezrelosť, na ktorej treba popracovť. Neviem presne slovami vyjadriť akú VĎAKU cítim za knihy a prácu pani Katarínky. Aj mi je ľúto, že končím čítnie, ale furt mám na pamäti to, že len teraz sa začína tá skutočná JAZDA. Zo srdca nám všetkým prajem, aby sme mali ODVAHU, SILU, OCHOTU, VôĽU, TRPEZLIVOSŤ a VYTRVALOSŤ…ZAMYSLIEŤ SA, ZHODNOTIŤ, ROZHODNÚŤ SA a KONAŤ…Poňúrať sa aj našimi temnými stránkami a odkryť tak MOC, ktorá sa ukrýva v kždom z nás…STOJí TO ZA TEN VÝSLEDOK… 🙂

Miroslava

Odporúčam každému, kto chce na sebe pracovať, kto potrebuje pochopiť, prečo sa mu v živote opakujú situácie, do života prichádzajú podobní ľudia, kto sa chce ďalej rozvíjať a každému, kto chce mať úspešné, zdravé a harmonické prostredie a vzťahy

Barbara

Obe knižky Katky ma ako terapeuta veľmi potešili. Katka vo svojich knižkách Osobnostná zrelosť a Vzťahová zrelosť otvára témy fungovania psychiky osobnosti a vzťahov, pričom vychádza zo svojej praxe a schopnosti hlboko počúvať klientov. Témy vzťahov a vlastnej osobnosti sú v terapiách veľmi aktuálne, stretávame sa s nimi každý deň a sú navzájom prepojené, preto ma teší, že Katka venuje pozornosť obom týmto oblastiam. Obe knižky sú písané systematicky a logicky, Katka neskáče z témy na tému, čo uľahčuje čítanie o nie práve najľahších témach. „Ťažšie“ pasáže sú hneď podložené príkladom z praxe, čím sa knižky stávajú veľmi zrozumiteľnými. Katka v knihách ponúka základné informácie, ktoré však obohacuje o ďalšie postrehy. Preto sú knižky výborné pre ľudí, ktorí s prácou na sebe iba začínajú, ako aj pre ľudí, ktorí prácou na sebe už nejaký čas strávili. Svoje si v knižkách nájdu aj terapeuti, či už ako podnety na ďalšiu prácu na sebe, alebo ako ďalšiu inšpiráciu, čomu venovať v terapiách ešte pozornosť navyše..

Nika

OSOBNOSTNÁ ZRELOSŤ Veeeľmi potešila 🙂. V skratke: je výborná! Veľmi pekne, zrozumiteľne a racionálne padané. Zhrnuté čo, ako, prečo a kedy sa deje v našich životoch. A hlavne, ako to vnímať, usmerniť a pracovať s tým. Keď som si pomyslela, že ešte to a ono by tam mohlo byť, v zápätí to bolo na ďalšej strane 😁. Sprvoti mi vadilo, že sa niektoré veci opakujú, ale neskôr som to ocenila. Dokonca som sa aj zasmiala, čo teda iste nebolo cieľom. ( V časti, kde sa zlostíme, že naše jablká sa nepodobajú na susedove hrušky 🤣. Veľmi trefné.) Verím, že sa dostane k čo najviac ľuďom, ktorí sa stále cítia ukrivdení a nešťastní, aby prestali ukazovať prstom na druhých a začali hľadať príčinu všetkého vo svojom vnútri. Ďakujem za podrobné vysvetlenie, Katka!

Alena

Mám kúpené obe knihy. Veľmi múdra, empatická spisovateľka, ktorá do kníh zhrnula životné skúsenosti… Perfektne, zrozumiteľne napísané knihy, príklady z naozaj bežného života. Stále s nimi pracujem, vraciam sa k nim, lebo až keď mi život prinesie nejakú „novú“ situáciu, nad ktorou som predtým nerozmýšľala, robila som ju automaticky… opäť hľadám v knihách „vysvetlenie“ prečo sa to tak deje a či je v mojej moci to ovplyvniť alebo to len prijať. Myslím, že každý si tam niečo nájde, môže to každému pomôcť k prežitiu krajšieho, kvalitnejšieho a spokojnejšieho života, vážiť si seba a zároveň neubližovať svojím konaním okoliu.

Dagmar D.

Do rúk sa mi dostala úžasná kniha „Osobnostná zrelosť“, pri čítaní ktorej som začala chápať určité súvislosti, ale hlavne som sa začala učiť počúvať svoj život. Poznávací „výlet“ do svojho vnútra na základe vonkajších pozitívnych alebo negatívnych rezonancií som si pri čítaní tejto knihy neskutočne užívala. Konečne som našla odpovede na moje otázky a to nie len vo forme čo, ale hlavne ako. Testovala som každý poznatok v bežnom živote a prinútilo ma to rozmýšľať o sebe v iných dimenziách ako doteraz. Život nám presne ukazuje smer, len ho musíme cez naše citlivejšie vnímanie počúvať. A práve táto kniha dáva návod na úžasnú cestu životom so sebou samým. Vrelo odporúčam !!!

Maria V.

Objednala som si knihu,, Vzťahová zrelosť“. Pri jej čitaní som si znovu spomenula na hodiny s Katkou. Kniha sa dobre čítala,bola jednoducho a zaroveň zrozumiteľne napísaná. Verím,že z nej budem môcť čerpať,keď sa pohnem ďalej a budem pripravená na nový vzťah. Zase raz obrovské,,Ďakujem“ patrí Vám,milá Katka!

Daša

Čítanie som začala s knihou Osobnostná zrelosť, ale musím sa priznať, že mi to nejako nešlo. Preto som sa pustila do čítania druhej knihy Vzťahová zrelosť. Myslím, že som podvedome hľadala riešenie problémov, ktoré som cítila vo vzťahoch k blízkym aj vo vzťahoch k širšiemu okoliu. Následne sa mi aj Osobnostná zrelosť čítala ľahšie. Dá sa povedať, že som sa v knihách našla a v súčasnosti v niektorých životných situáciách rozmýšľam, aké správanie by bolo správne „podľa Katky“. Sama som to nečakala, ale poznatky z obidvoch kníh ma takmer denne sprevádzajú pri riešení situácií, ktoré som predtým nechápala ako problematické, či konfliktné, ale dostávali ma do psychickej nepohody. Obidve knihy sú napísané veľmi prístupným jazykom, oceňujem, že teória je doplnená konkrétnymi príkladmi, čo umožňuje jej jednoduchšie chápanie a uplatňovanie v bežnom živote. Určite obidve knihy odporúčam všetkým, aj jednotlivcom, ktorí nemajú potrebu riešenia vnútorných problémov a problémov vo vzťahoch. Poznatky z kníh vám poskytnú nový pohľad na vnímanie seba samého ako osobnosti, zjednodušia chápanie správania okolia a pomôžu ho akceptovať.

Anna

Osobnostná zrelosť a Vzťahová zrelosť sú knihy, ku ktorým sa neustále vraciam. Sú to pre mňa také pracovné skriptá, ktoré mi pomáhajú pri pochopení a spracovávaní jednotlivých situácií v mojom živote. Super je, že vďaka ním človek dokáže nachádzať odpovede sám v sebe a zamýšľať sa nad vecami z takých uhlov pohľadu, ktoré by ho samého nenapadli. Nie je to oddychové čítanie, žiadne omáčky a romány, autorka ide priamo k veci. Vďaka knihám, terapiám s autorkou a tomu, že som aj napriek svojej pohodlnosti, lenivosti a povrchnosti začala spracovávať situácie, ktoré mi denno-denne život prináša, cítim obrovský posun vo svojom vnímaní seba, svojho okolia a životné lekcie v spracovaných témach sa prestali opakovať. Začína sa mi rozjasňovať v mojom vnútri, vidím svetlo tam, kde predtým nebolo. Svoju recenziu zakončím slovami, ktoré so mnou rezonujú: „Keď mám jasno v sebe, viem si nastaviť svet okolo.“ Ďakujem a vrelo odporúčam každému, kto má chuť začať na sebe pracovať.

Iveta

Prečítala som obe knihy a obe sú výborné. Veľmi oceňujem, že ku všetkému sú uvedené príklady zo života, vďaka čomu sa obe knihy čítali ľahko a všetko do seba zapadalo. Pre mňa osobne bola veľmi silná kniha Osobnostná zrelosť. Vrele ju každému odporúčam. Vďaka nej som spätne pochopila svoj život a rôzne situácie v ňom. Je naozaj prekvapujúce, ako všetko so všetkým súvisí a všetko do seba zapadá. Je len veľká škoda, že som sa k tomuto poznaniu dostala až v pokročilom veku, myslím, že môj život by vyzeral inak. Odporúčam ju naozaj každému človeku, som presvedčená, že začnete na svoj život a vzťahy nazerať úplne inak ako doteraz. Pani Adamusovej ďakujem za jej napísanie a prajem veľa úspechov, nech sa dobre predáva a dostane sa k čo najviac ľuďom. Iveta

Monika

Kniha Vzťahová zrelosť je najúžasnejšia kniha akú som čítala. S Katarínkou sme si prešli dlhou témou vzťahy na terapiách a kniha bola a je čerešničkou na torte 🙂 neskutočne veľa mi dala a stále dáva, pretože ju z času na čas opäť čítam a stále ma posúva vpred. Takúto odbornú literatúru minimálne ja potrebujem prečítať viac krát a stále prichádza niečo čo nájdem a dá mi do života opäť. Zrelosť osobnosti a zrelosť vo vzťahoch je náročná a táto kniha Vás nasmeruje správnym smerom. Rešpekt vo vzťahoch, hranice v nich a komunikácia je neskutočne dôležitá a Katarínka spolu s jej knihou Vám presne ukážu ako ich zvoliť a používať. Kniha mi dala veľmi veľa a posunula ma v živote a vzťahoch, na ktorých neustále pracujem a snažím sa byť v nich čo raz lepšia. Neváhajte s kúpou knihy a oslovením Katky, je fantastická a či už kniha alebo Katka Vám terapiou pomôžu dospieť na správnu úroveň vášho “bytia.” Nebudete ľutovať ! 🙂