Katarína Adamusová

Konzultácie

Skôr ako sa objednáte na konzultáciu, prečítajte si prosím nasledovné riadky, aby ste sa uistili, či vám bude táto forma spolupráce vyhovovať.

Konzultácie prebiehajú online formou prostredníctvom Google Meet (gmail), Zoom prípadne WhatsApp. Podmienkou je funkčná webkamera, aby sme sa mohli navzájom vidieť, nielen počuť.

Konzultácia je časovo neobmedzená, venujem sa danému klientovi a problému, koľko je potrebné. Časové rozpätie konzultácie je veľmi individuálne. V priemere trvá jeden a pol až dve hodiny, no niekedy aj dlhšie, preto vám odporúčam vyčleniť si dostatočne dlhý čas, aby nebol proces časovo tlačený.

Ak chcete, aby som vás previedla procesom zmeny, bude potrebné, aby sme spoločne absolvovali niekoľko sedení, na ktorých postupne preberieme konfliktné nastavenia vášho vnútra. V tejto fáze prebiehajú sedenia s maximálne 14 dňovým odstupom. Skôr ako sa objednáte, zvážte si, či vám táto frekvencia vyhovuje. V tejto fáze potrebujem, aby boli naše sedenia naozaj pravidelné. Ak si nenájdete čas na konzultácie minimálne raz za 14 dní, nemám vám ako pomôcť. V takom prípade našu spoluprácu ukončím a dám priestor inému klientovi, pre ktorého je zmena života prioritou.

Ak chcete iba jednorazovú konzultáciu na „upratanie si myšlienok“ alebo chcete nájsť (skutočnú) príčinu vášho problému bez následného prevedenia procesom zmeny, povedzte mi to prosím pri objednávaní. Ak budem mať na to priestor, termín na jednorazovú konzultáciu vám môžem dať aj v prípade, že neprijímam nových klientov. Potrebujem však vedieť, že máte záujem iba o jednorazovú konzultáciu.

V budúcnosti sa chcem venovať iným aktivitám a neviem, do akej miery sa budú dať zladiť s individuálnymi konzultáciami. Preto ak chcete, aby som vám s vaším problémom pomohla ja osobne, neodkladajte svoje rozhodnutie príliš dlho.

Ešte vás chcem upozorniť, že nie som vyštudovaný psychológ. Skúmaniu psychiky a života sa venujem vlastným, individuálnym spôsobom a moje poznanie vychádza z toho, čo mám priamo prežité a spracované. Viac o mojej profesnej a životnej ceste sa dočítane v záložke – O mne. 

Detailný popis priebehu konzultácií nájdete v tomto článku – Detailný popis procesu terapií.